NET knjižara: Писац изблиза - интервју са Јованом Ивовић Ниџовић

Јована Ниџовић Ивовић: "У животу се треба борити за своје снове..."

http://www.netknjizara.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=370:jovana-nidovi-ivovi-qu-ivotu-se-treba-boriti-za-svoje-snoveq-&catid=50:pisac-izbliza&Itemid=99

Млада Списатељица Јована Ниџовић Ивовић у роману „Душа једног анђела“ води читаоце у доба искрених топлих емоција, пријатељстава, првих љубави…Са својих двадесет пет година ауторка је написала занимљиву причу о борби за снове.

Када си почела да пишеш?

Још у Основној школи. Прво су то били занимљиви састави. Неки од њих су објављени у Дечјим новинама. Касније сам писала дневник, а онда сам решила да се озбиљније бавим писањем. Ова роман писала сам око две године.

Шта за тебе знаци писање?

Излазак из ове стварности и поистовећивање са ликовима које стварам.

Да ли свој роман „Душа једног анђела“ доживљавас као љубавни роман или роман љубави?

За мене је то роман љубави због тога, што то није само прича о љубави између двоје младих људи, већ говори о љубави према породици, пријатељима и према животу уопште.

Колико има сличности између тебе лично и главне јунакиње Анџи?

Описујући девојку Александру, дала сам јој своје карактерне особине, мисли, осећања као и најтананије емоције.

Да ли си прототипове за ликове романа проналазила у свом окружењу?

Наравно да јесам, због тога што имам велики број пријатеља са којима делим најсрећније као и најтеже тренутке. Тако сам дошла на идеју да неке од тих ликова убацим у своју причу.

Да ли си овим романом желела да посаљеш и неке поруке? Које?

Овим романом хтела сам да пошаљем поруку да се у животу треба борити да би остварио своје снове и да од тих снова никада не треба одустати.
Да човек који има праве и искрене пријатеље је срећан и богат човек.
Такође и то да разни пороци могу да разоре породицу и униште нечији живот.

Какви су твоји даљи књижевни планови?

Мишљење стручних људи из Књижевне омладине Србије је да ја могу да се бавим писањем, што ми је дало ветар у леђа за стварање новог романа. Док је овај роман био у штампи почела сам да радим на другом.