СЛИКЕ ИЗ ЖИВОТА КРАЉА ИДИЈОТА - Иван Тошин
Жанр: збирка прича и песама, 1. издање 2021.
60 стр. мек повез
ИСБН  978-86-7343-423-0

,,Много сам пута у животу чуо ту реченицу, још од када сам био дете:

''Мушкарац си, не плачи, то је слабост, а мушкарци не смеју да покажу слабост''.
И онда бих тако гутао сузе и крио своје емоције да не бих испао слабић. Тек од скора сам открио да плакање може бити магична ствар која лечи душу. Уопштено допуштање емоцији да се искаже зна бити магично, било да је емоција туга или срећа, радост или бес, позитивна или негативна... Треба јој допустити да изађе и оде у свет! За то нам најбоље служи уметност. Уметност у било ком облику. Моје лично мишљење је да уметност можеш наћи у свему, од писања песме, преко кувања и баштованства, па чак и у најобичнијем простирању мокрог веша на штрику, све док год те ствари радиш са задовољством и уносиш емоцију у њих. Уметник је свако од нас. Тренутак кад човек то схвати је тренутак када је научио како да живи пуним плућима.
Или како би данашња генерација рекла: ''То је тренутак када је прешао игрицу која зове се живот''.

Зато те, драги читаоче, позивам да са мном прођеш кроз ову књигу, кроз овај рингишпил емоција и допустиш себи да их осетиш и доживиш у потпуности.
Ова књига је посвећена свима вама.''